Kéménybélelés

Alumínium, koracél, Furánflex, műanyag kéménybélelések

A kéménybélelés jelenti a kéményszerelési munkák csúcsát, amihez páratlan szakmai tudás és tapasztalat szükséges. A tökéletesen működő kéménybélelés elkészítéséhez szem előtt kell tartani a kapcsolódó készülék fajtáját, teljesítményét, a felhasznált tüzelőanyag típusát, a füstgázelvezető csonkjának méretét, az áramlástechnikai és hőigényt, valamint a kémény átmérőjét és magasságát, illetve az elhúzások fokát.

Ezeket megvizsgálva választjuk ki a kémény ideális keresztmetszetét és anyagát, továbbá a kéménybélelés kivitelezéséhez használt eljárást.

A kéménybélelés készülhet alumíniumból, koracélból vagy Furánflexből, a turbós kéményekhez használhatunk műanyagot is.

A kéménybélelés lépései

Elsőként kivéssük az alsó tisztító és bekötő idom helyét. Ezután vágjuk méretre a béléscsövet, majd be is vezetjük. Behelyezzük az alsó tisztító és bekötő idomot, amit összekötünk a béléscsővel, és rögzítjük is ehhez. A vésés helyén rendbe hozzuk a falazatot. Majd bekötjük a füstcsövet, a kéménybélelés utolsó lépéseként pedig felhelyezzük a kéménysapkát.

Miért kell a kéménybélelés?

Régebben a kémény építések során csak fatüzelésű rendszerben gondolkodtak, és nem terveztek hosszú távra. A technológiai fejlődés azonban gázkészülékekkel váltotta fel a fatüzelésű berendezéseket, és ezek kéményre gyakorolt hatása egészen más. A gáz égéstermékei az évek során meggyengítették a habarcsot, majd később a téglát, statikailag veszélyessé téve így a kémény szerkezetét, s megnövelve az esetlegesen visszaáramló szén-monoxid kockázatát.

Ma már – legyen szó vegyestüzelésű vagy gáz tüzelésű készülékről – a kéményt kötelező kibélelni az adott fűtési rendszernek megfelelően. A modern kéménybélelési anyagok és technológiák nem csak lehetővé teszik a biztonságos üzemelést, de jól megtervezve jelentős anyagi megtakarítást is eredményeznek a tökéletes égésnek köszönhetően.

 

kémény bélelés

 

Más típusú szolgáltatások, termékek, pl. a szerelt kémények kapcsán érdeklődne? Kattintson ide!


Gyakran ismételt kérdések

 

Milyen mértékű átalakításokkal jár a kéménybélelés?

A kivitelezés a falak kis mértékű megbontását igényelheti, ami bizonyos mennyiségű porral, törmelékképződéssel jár, azonban fontos számunkra, hogy a lehető legnagyobb mértékű tisztaságot tartsuk.


Önök végzik a falak helyreállítását is?

Természetesen igen, a megbontott falak vakolását mi végezzük el, így nem kell másik mestert hívnia utánunk. A vakolat megszáradása azonban időt vesz igénybe, így a festést megrendelőnknek kell megoldania.


Mennyi időt vesz igénybe a folyamat?

Az állapotfelmérésre legfeljebb háromnegyed órát érdemes számolni, míg maga a kivitelezés a legtöbb esetben egy nap alatt elvégezhető.


Az állapotfelméréshez szükséges falbontás?

Szerencsére nem, hiszen korszerű digitális eszközeinknek köszönhetően képesek vagyunk pontos felmérést végezni.


A kéménybéleléshez szükséges kéményseprő szakvélemény?

Mind a kazáncsere, mind pedig a kazánhoz igényelte bélelés kivitelezése után szükséges kéményseprő szakvéleményt kérni.


Mit kell tennem a szakvéleménnyel kapcsolatos adminisztráció során?

Ha minket választ, mi nem csak a kivitelezést, de az azzal járó összes papírmunkát is elvégezzük, így Önnek nem kell időt pazarolnia az adminisztrációra.


Segítenek a kéménybélelés helyes kiválasztásában?

Természetesen igen. Mi pontosan tudjuk, hogy mely típusú készülékhez milyen anyagból készült kéménybélelés a legalkalmasabb, így garantáljuk a biztonságos megoldást.


Milyen esetben szükséges bélelés kialakítása?

Akár kondenzációs vagy turbós kazánról, akár más kályháról van szó, a téglaépítésű és szerelt kéményeket mindig az adott készülék technológiájának megfelelő védőcsővel kell ellátni.


Mi a különbség a turbós és a kondenzációs kémény között?

A turbós kémények olyan, zárt égésterű turbós kazánok esetén használatosak, amelyek ventilátorral távolítják el az égéstermékeket. A kondenzációs készülékek hasonló elven működnek, azonban mivel a kazán ebben az esetben kinyeri az égéstermékben található hőenergiát, a füst lehűlése következtében lecsapódó savas párának ellenálló kéménybélelésre van szükség.